لوگوی سایت لایف دکو

حتماً برای شما پیش آمده است که بخواهید برای خودتان یا همسر، پدر و برادر خود در مناسبت‌های مختلف پیراهن بخرید و با مشکل سایز روبرو شده باشید. در این مطلب قصد داریم درباره راهنمای سایز پیراهن مردانه و جدول سایز اطلاعاتی ارائه دهیم.

 

یکی از پرکاربردترین جدول‌های سایز جدول سایز پیراهن مردانه یکی از محبوب ترین پوشاک مردانه است. نکته مهمی که باید بدانید که هر کشور و هر برند ممکن است اندازه‌های کمی متفاوت‌تر داشته باشد. پس با علم به این موضوع بررسی جدول سایز برای راهنمای سایز پیراهن مردانه هنگام خرید بسیار بااهمیت است.

در خریدهای حضوری بهتر است از قبل سایز پیراهن مردانه خود را بدانید تا در فروشگاه وقتتان برای گشتن و پرو لباس‌ها هدر نرود و به‌زودی بتوانید پیراهن مناسب و سایز خود را خریداری کنید و در عوض زمان خود را بیشتر برای انتخاب رنگ و طرح‌های پیراهن‌های مردانه موجود در فروشگاه بگذارید.

به دلیل اینکه خریدهای اینترنتی بسیار رایج شده است، افراد زیادی دیگر تمایل به خرید حضوری ندارند و تصمیم می‌گیرند از وب‌سایت‌های معتبر برندهای فروش پیراهن‌های مردانه خرید آنلاین انجام دهند. در هنگام خرید آنلاین لزوم وجود جدولی برای راهنمای سایز پیراهن مردانه در وب‌سایت‌ها وجود دارد تا افراد بتوانند با خیال راحت و با اندازه‌های جدول سایز پیراهن اندازه خود را خریداری کنند.

راهنمای سایز پیراهن مردانه

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که دو سایزه هستید و قسمت‌های مختلف بدنتان در سایزهای مختلف است مانند افرادی که تجمع بیشتری چربی در شکم دارند و مشابه آن، این واقعیت وجود دار که خرید و پیداکردن سایز مناسب فرم بدن شما کمی سخت‌تر خواهد بود.

پیشنهاد می‌شود در صورتی خریدهای اینترنتی انتخاب شما است، یکی از پیراهن‌های مردانه‌ای که از قبل داشته‌اید و بدنتان در آن پیراهن به‌خوبی قرار می‌گیرد و اندازه شما است. را اندازه‌گیری کرده و بر اساس آن با سایزهای جدول سایز وب‌سایت موردنظرتان لباسی نزدیک به اندازه مناسب فرم بدن خود انتخاب نمایید.

 

در هنگام خرید پیراهن مردانه باید دو چیز را بدانید، در ادامه هرکدام را توضیح خواهیم داد.

 • فرم پیراهن مردانه
 • سایز پیرهن مردانه

 

راهنمای سایز پیراهن مردانه و شناخت فرم پیراهن

بهتر است ابتدا بدانید که در هنگام خرید پیراهن مردانه ممکن است با دو اصطلاح روبرو شوید؛ Regula Fit  و Slim Fit

 

اسلیم فیت و ریگولار فیت

Slim Fit چیست؟

اگر فرم بدن شما جز بدن‌های لاغر و باریک است به‌احتمال زیاد شما به پیراهن‌های Slim Fit نیاز خواهید داشت. مردان لاغری که تناسب‌اندام دارند و پیراهن‌های اسلیم فیت یا Slim Fit می‌پوشند، بدن آن ها فرم مخروطی در اطراف کمر و پهلوها می‌گیرد. در این پیراهن‌ها آستین‌ها در مقایسه با سایر پیراهن‌های مردانه تنگ‌تر شده‌اند.

 

Regular Fit چیست؟

اگر شما جز دسته افرادی هستند که کمی اضافه‌وزن دارند و بدن دارای حجم بیشتری از چربی است نه عضله برای شیک‌تر شدن و پوشیدن لباس مناسب با فرم بدن خود، باید از پیراهن‌های مردانه ریگولار فیت یا Regular Fit استفاده کنید.

پیراهن‌های مردانه ریگولار حالت راحتی و کلاسیک دارند در مقایسه با پیراهن‌های مردانه اسلیم و در بدن آزادتر هستند و آستین‌ها نیز تنگ

نیستند.

بهتر است هنگامی که قصد خرید پیراهن مردانه را دارید حتماً با توجه به فرم بدن خود ابتدا نوع پیراهن خود را انتخاب نمایید. پیراهن‌های اسلیم فیت بیشتر برای جوانان و پیراهن‌های مردانه ریگولار فیت بیشتر برای بزرگسالان استفاده می‌شود. اما فارغ از سن نیز اگر فرم بدن شما متناسب با دو نوع گفته شده باشد، شما می‌توانید اقدام به خرید پیراهن مناسب خود کنید.

 

 

توجه: اگر جز افراد پر هستید و پیراهن‌های ریگولار فیت می‌پوشید، می‌توانید گاهی پیراهن اسلیم فیت یک سایز بزرگ‌تر از سایز خود خریداری کنید ولی پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از خرید پیراهن را از نظر سایز و راحتی در بدن، پرو کنید.

در زیر جدول سایزهای پیراهن‌های ریگولار فیت و اسلیم فیت آورده شده است:

 ریگولار فیت

اسلیم فیت

راهنمای سایز پیراهن مردانه و شناخت سایز پیراهن:

اما در مرحله بعد سوال مهمی که پیش می‌آید؛ سایز مناسب پیراهن مردانه است. هنگام خرید پیراهن باید سایز پیراهن موردنظر خود را انتخاب کنید. سایز پیراهن مردانه را می‌تواند با اندازه‌گیری دور سینه، دور کمر و دور باسن پیدا کرد.

در جدول زیر اندازه گردن، دور قفسه سینه و دور کمر برای سایزهای مختلف پیراهن مردانه آورده شده است. برای اندازه‌گیری هر کدام کارهای زیر را انجام دهید:

 

 • اندازه گردن: متر را دور گردن خود قرار داده و اندازه را یادداشت نمایید. توجه داشته باشید متر را کاملاً و محکم به گردن نچسبانید این اندازه قرار است اندازه یقه پیراهن شما باشد. پس حدود یک انگشت بین متر و گردن فاصله قرار دهید و اندازه‌گیری کند.
 • اندازه دور قفسه سینه: متر را روی برجسته‌ترین قسمت قفسه سینه قرار دهید و اندازه را یادداشت نمایید.
 • اندازه آستین: حالت ایستاده بایستید و از کسی بخواهید تا از قسمت سرشانه تا مچ دست شما را اندازه‌گیری کنید.
 • اندازه دور باسن: پرترین قسمت باسن را با متر اندازه‌گیری کنید.
 • اندازه دور کمر: باریک‌ترین قسمت کمر، تقریباً 6 سانتی‌متر پایین‌تر از ناف را اندازه‌گیری نمایید.

 

راهنمای سایز پیراهن مردانه

راهنمای سایز پیراهن مردانه:

در ایران سایزهای لباس‌ها به نام‌های S, M, L, XL, 2XL, 3XL  می‌باشد، پیراهن‌های مردانه نیز از این قاعده سایزگذاری مستثنی نیستند.

اما از کجا بدانیم که سایز ما چیست؟ و چه سایز برای پیراهن خریداری کنیم. امروزه به دلیل اینکه اکثر افراد به خریدهای اینترنی روی آورده‌اند. در هنگام خرید پیراهن خود حتماً جدول سایز برند موردنظر خود را چک می‌کنند.

اما جدول سایز چه سایزهایی را نشان می‌دهد: قد آستین، دور قفسه سینه، دور کمر و دور باسن

 

جدول سایز پیراهن مردانه

 

سایزهای پیراهن‌های مردانه در کشورهای مختلف:

در ایران در اکثر لباس‌های تولید داخل و وارداتی سایز پیراهن با حروف انگلیسی S, M,L  گفته می‌شود اما در کشورهای مختلف سایزهای مختلفی و اعداد مختلفی وجود دارد به طور مثال سایز اروپایی با اعداد زوج بیان شده و از 34 شروع می‌شود، یعنی سایز 34 معادل سایز S  یا Small است. سایزهای آمریکایی با اعداد زوج و از صفر شروع می‌شود، سایزهای انگلیسی با اعداد زوج و از 6 شروع می‌شوند.

پس در نظر داشته باشید در خریدهای اینترنتی در وب‌سایت‌های برندهای معتبر جهانی و هنگام خرید حضوری در سایر کشورها به تفاوت سایزهای آن ها دقت فرمایید.

 

سایزهای مختلف را در جدول زیر می‌توانید ببینید.

راهنمای سایز پیراهن مردانه

4 نکته مهم در راهنمای سایز پیراهن مردانه:

 1. شانه:

اندازه و متناسب بودن شانه پیراهن روی بدن بسیار مهم است که اغلب در مردان نادیده گرفته می‌شود. شما باید مطمئن شوید که شانه پیراهن و سرآستین درست روی سر شانه شما قرار گرفته باشد، نه تنگ‌تر نه گشادتر.

 1. آستین:

آستین باید به‌اندازه باشد و تا بازو به‌تناسب در پیراهن قرار بگیرد. اگر آستین بیش از اندازه تنگ و چسبان باشد، پارچه پیراهن در قسمت آرنج چروکیده می‌شود و اگر بیش از اندازه گشاد باشد، آستین در محل آرنج حالت گشاد و بادکرده قرار می‌گیرد.

آستین باید به‌اندازه باشد تا بازوی شما فضای کافی داشته باشد تا حرکت کند.

 1. سرآستین:

انتهای آستین یعنی روی مچ اغلب نادیده گرفته می‌شود. لباسی متناسب است که مچ دست شما فضای کافی برای حرکت کردن را داشته باشد. بدین معنی که وقتی که دست خود را بالا می‌برید مطمئن شوید که می‌توانید قسمتی از مچ دست را ببینید.

 1. دور کمر:

لباسی که سایز شما باشد باید به هیچ‌گونه کششی در قسمت دکمه‌های لباس دیده و حس نشود. این یکی از رایج‌ترین اشتباهات آقایان است. دکمه‌ها به‌سختی بسته می‌شود و این حالت فقط شما را چاق‌تر نشان می‌دهد و برعکس نیز لباسی که بزرگ‌تر از سایز شما باشد هم بسیار در تن شما زشت خواهد بود.

 

 

امیدوارم با راهنمایی‌هایی که در بالا گفته شد بتوانید پیراهن مردانه مناسب خود را خریداری کنید.


برچسب مرتبط:

با ثبت نظرات خود، ما را در بهبود مطالب سایت یاری نمایید

در صورتی که مطلب فوق را برای دوستانتان مفید میدانید، آن را به اشتراک گذارید

مطالب پیشنهادی

بهترین برند لباس مردانه

معرفی انواع بهترین برند لباس مردانه خارجی و داخلی

بهترین رنگ کت و شلوار مردانه

بهترین رنگ کت و شلوار مردانه برای مراسم عروسی

روشهای شستن لباس پشمی و بافتنی

۱۰ نکته در روش‌های شستن لباس‌های پشمی و بافتنی

راهنمای سایز شلوار مردانه

راهنمای سایز شلوار مردانه

شستن لباس مشکی

شستن لباس مشکی

The best watch brands 2021بهترین برندهای ساعت مچی

بهترین برندهای ساعت مچی 2021

size of mens shoes راهنمای سایز کفش مردانه

راهنمای سایز کفش مردانه

انواع شلوار زنانه

انواع شلوار زنانه که باید بشناسید

ترند اکسسوری زنانه ۲۰۲۱

تصویر چند کودک با اکسسوری های متفاوت

هر آنچه که باید در مورد اکسسوری کودکان بدانید

راهنمای خرید کیف مردانه

راهنمای خرید کیف مردانه و ۶ نوع کیف مناسب آقایان

لیننن یا لنین چیست

پارچه لینن چیست؟ بررسی مزایا، معایب و مراقبت از لنین

دیدگاه و نظرات کاربران

۴.۶
بسیار عالی
بر اساس ۳۵ دیدگاه
بسیار عالی
۱۸
خیلی خوب
۷
متوسط
۵
ضعیف
۳
بسیار بد
۲
محمد جواد جوکار

سلاسلام وقت بخیر این افزونه با Sendinblue سازگار است اما بنده از نحوه کارکرد نجوا اطلاعی ندارم. شما API سرویس Sendinblue خود را در تنظیمات افزونه وارد می کنید و به آن متصل می شود. در کل این محصول با هیچ کدام از سرویس های ایرانی سازگار نیست.

امتیاز ثبت شده توسط کاربر بسیار خوب
تاریخ ثبت دیدگاه: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
محمد جواد جوکار

سپاس از نقطه نظر شما کاربر گرامی.

تاریخ ثبت دیدگاه: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
محمد جواد جوکار

سلاسلام وقت بخیر این افزونه با Sendinblue سازگار است اما بنده از نحوه کارکرد نجوا اطلاعی ندارم. شما API سرویس Sendinblue خود را در تنظیمات افزونه وارد می کنید و به آن متصل می شود. در کل این محصول با هیچ کدام از سرویس های ایرانی سازگار نیست.

امتیاز ثبت شده توسط کاربر بسیار خوب
تاریخ ثبت دیدگاه: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
محمد جواد جوکار

سپاس از نقطه نظر شما کاربر گرامی.

تاریخ ثبت دیدگاه: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
محمد جواد جوکار

سپاس از نقطه نظر شما کاربر گرامی.

تاریخ ثبت دیدگاه: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
لوگوی سایت لایف دکو